Formularz wyszukiwania
Zaloguj
Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

certyfikacja SL

W dniu 10 czerwca 2019 r., w obecności przedstawicieli firmy Samsung, władz Wydziału Informatyki i Wydziału Elektrycznego a także zaproszonych przedstawicieli lokalnych firm, zakończyła się V edycja programu Samsung LABO. Wszyscy studenci otrzymali certyfikat ukończenia kursu. Najlepsze zespoły dostały nagrody od firmy Samsung.

Pierwsze miejsce zajął zespół studentów Wydziału Elektrycznego – Hanna Gałuszka, Kacper Tłusty – za aplikację która wspomaga organizację turniejów w gry bez prądu.
Drugie miejsce przypadło zespołowi studentów z Wydziałów Informatyki i Elektrycznego – Patryk Szczodrowski (WI), Rafał Matyjaszyk (WI), Oskar Jaskólski (WE) za aplikację do wspomagania organizacji wydarzeń "OkWHEN".
Trzecie miejsce zajęli studenci z Wydziału Informatyki – Grzegorz Dziugieł, Radosław Sobolak, Małgorzata Mielczarek – za grę VR wykorzystującą motion tracking.

Serdecznie gratulujemy!

Marcin Pietrzykowski doktorem nauk technicznych

11 czerwca br. odbyła się na Wydziale Informatyki obrona pracy doktorskiej mgra inż. Marcina Pietrzykowskiego z Katedry Metod Sztucznej Inteligencji i Matematyki Stosowanej. Rada Wydziału podjęła uchwałę o nadaniu Kandydatowi stopnia doktora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie Informatyka techniczna i telekomunikacja.

Promotorem pracy doktorskiej nt "Lokalne uczenie algorytmów regresyjnych metodą mini-modeli" był prof. dr hab. inż. Andrzej Piegat, promotorem pomocniczym: dr inż. Marcin Pluciński.

W obronie uczestniczył recenzent pracy prof. dr hab. Leon Bobrowski z Politechniki Białostockiej.

Gratulujemy!

Dziekan oraz Rada Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 19 stycznia 2018 r. (Dz. U. z 2018 r., poz. 261) zawiadamiają o publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgra inż. Marcina Pietrzykowskiego która odbędzie się 11 czerwca 2019 r. o godz. 10.15 w sali 128 Wydziału Informatyki ZUT w Szczecinie, ul. Żołnierska 49.

Temat rozprawy doktorskiej: Lokalne uczenie algorytmów regresyjnych metodą mini-modeli

Promotor:
prof. dr hab. inż. Andrzej Piegat (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie)
Promotor pomocniczy:
dr inż. Marcin Pluciński (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie)

Recenzenci:
prof. dr hab. Leon Bobrowski (Politechnika Białostocka)
dr hab. inż. Janusz Starczewski, prof. PCz (Politechnika Częstochowska)

Z rozprawą doktorską można zapoznać się w czytelni Biblioteki Wydziału Informatyki, Szczecin, ul. Żołnierska 49. Streszczenie rozprawy doktorskiej, łącznie z recenzjami umieszczone jest na stronie internetowej Wydziału.

Dziekan Wydziału Informatyki

dr hab. inż. Jerzy Pejaś

Open Banking Hackathon

Open Banking Hackathon to wydarzenie gromadzące programistów, studentów uczelni z Polski i regionu CEE oraz przedstawicieli sektora płatniczego – banki, instytucje płatnicze oraz firmy technologiczne, w celu wyłonienia talentów informatycznych oraz popularyzacji rozwiązań dla otwartej bankowości, w tym budowanych w oparciu o PolishAPI – standard interfejsu na potrzeby usług świadczonych przez strony trzecie w oparciu o dostęp do rachunków płatniczych, czyli usług wprowadzanych przez znowelizowaną dyrektywę w sprawie usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego (PSD2).

31 maja – 2 czerwca 2019 roku

Startberry, ul. Grochowska 306/308, Warszawa

Kogo szukamy?

Studentów uczelni technicznych, chcących podjąć wyzwanie i zmierzyć się z zadaniami sformułowanymi przez banki i inne instytucje płatnicze w obszarze zaawansowanej analizy danych oraz usług opisanych w standardzie PolishAPI.

Wyzwania

Podczas hackathonu zmierzycie się z wyzwaniami w dwóch obszarach:

• Zaawansowana analiza danych,
  • Usługi płatnicze.

Do waszej dyspozycji będą dwa interfejsy (API):

• AIS API – interfejs umożliwiający dostęp do informacji o rachunku (obejmujący także historię transakcji na rachunku),
  • PIS API – interfejs umożliwiający inicjację płatności, np. w kontekście transakcji e-commerce.

Każde z wyzwań polega na zrealizowaniu zadania, spełniającego określone wymagania biznesowe, szczegóły wyzwań dostępne są na stronie: https://openbankinghackathon.pl/#challenges

Nagrody
Główna nagroda Open Banking Hackathon to 10.000 PLN dla zwycięskiego zespołu! Ale to nie wszystko, nasi Partnerzy zastanawiają się właśnie, jak urozmaicić rywalizację i ufundować dodatkowe nagrody… bądźcie czujni, na stronie https://openbankinghackathon.pl/#prize będą pojawiać się nowe informacje.

Informacje praktyczne

Open Banking Hackathon odbędzie się w Startberry, fantastycznej przestrzeni, udostępnianej przez EY i Microsoft – Partnerów Hackathonu. Do Waszej dyspozycji będzie wszystko, czego potrzeba do pracy, weźcie tylko swoje laptopy. Zapewniamy posiłki oraz noclegi, a także spore zniżki na dotarcie do Warszawy – dzięki kolejnemu Partnerowi wydarzenia, firmie Flixbus.

Dodatkowe informacje: https://openbankinghackathon.pl/#questions

Organizator: Związek Banków Polskich

Partnerzy: Microsoft, EY, Mastercard, KIR, Asseco, Tink, Startberry, The Heart, FinTaxLegal, FIRG, Flixbus

UCHWAŁA nr 92/2018/2019
Rady Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie z dnia 16 kwietnia 2019 r.

w sprawie wyrażenia poparcia dla postulatów środowiska nauczycielskiego

Rada Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie na posiedzeniu w dniu 16.04.2019 r w głosowaniu tajnym większością ważnie oddanych głosów wyraża poparcie dla postulatów środowiska nauczycielskiego.

Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

36 - Uprawnionych do głosowania
27 - Obecnych na posiedzeniu uprawnionych do głosowania